"Noc Muzeów” w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze
Wpisał rylit   
Czwartek, 21. Maj 2015 04:31


Siódma „Noc Muzeów” w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze odbyła się w tym roku w sobotę 16 maja 2015 r. i była umieszczona również na plakacie tegorocznej Wiosny Cieplickiej odbywającej się, stale w maju.
Mimo, że nocne zwiedzanie cieplickiej placówki odbywa się cyklicznie już od kilku lat, uczestniczący w nim mieszkańcy, kuracjusze i goście mogli się spodziewać nowych atrakcji. Związane jest to z tym, że od dwóch lat Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze ma swoją nową siedzibę.  Dla odwiedzających muzeum sporadycznie było dużym zaskoczeniem to, jak w ciągu roku muzeum potrafiło się zmienić. W roku 2013 zaraz po przeprowadzce goście mogli oglądać w zasadzie puste ściany z zabytkowymi freskami. Dziś po dwóch latach dzięki ciężkiej pracy muzealników można już oglądać kilka stałych ekspozycji historycznych i przyrodniczych. Następne wystawy stale są w przygotowaniu. Wymagają one jednak czasu i sporych nakładów finansowych. Już dziś placówka prezentuje się wspaniale i sobotnia impreza przekonała o tym wielu zwiedzających. Na placu przed muzeum odbywała się też cykliczna Giełda Minerałów i Skamieniałości gdzie również i w niedzielę 17 maja 2015r. można było zobaczyć i kupić wspaniałe kopaliny naszych ziem oraz ozdoby z nich wykonane.
Oprócz możliwości zwiedzania stałych wystaw gościom zaprezentowano eksponaty muzealne znajdujące się na razie w magazynach muzeum, a czekające na ich wyeksponowanie. Odbyły się dwie prelekcje pracowników muzeum, historyka sztuki Joanny Mielech i preparatora Doroty Ksiądzyny. Odbył się też koncert Urszuli i Andrzeja Gniewków tworzących duet „Jak Amadeusz”. Preparator Tomasz Sokołowski prezentował w ramach „Nocy Muzeów” pracownię konserwatorsko-preparatorską niedostępną, na co dzień dla zwiedzających. Nocna wycieczka do cieplickich parków w towarzystwie ornitologa Bożeny Gramsz w poszukiwaniu „ptaków nocy” zakończyła kolejną udaną imprezę muzealników. W ciągu całego dnia muzeum odwiedziło ponad 1000 gości.

rylit

 

 

Witam Wszystkich Ciepliczan oraz Miłośników Cieplic. Bardzo się cieszę mogąc zaprosić Państwo do wspólnego Serwisu Naszych Cieplic. Mam nadzieję, że zaciekawimy Państwa i nie zmarnujemy Waszego czasu. Wspólnie możemy rzetelnie i dokładnie informować o Planach i Przyszłych Wydarzeniach związanych z Naszą Przepiękną Dzielnicą Cieplice. Serdecznie zapraszam w imieniu Wszystkich Ciepliczan i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - Administrator Serwisu.

www.miłośnicy.cieplic.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
piątek, 22 luty 2019
Twoja wyszukiwarka

Na Skróty
article thumbnailPROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu „Kocham...
------------------- więcej

article thumbnailKonkurs "Kocham Cieplice"

Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic” zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów...
------------------- więcej

article thumbnailXV Cieplicki Opłatek Ekumeniczny

Dnia 19 grudnia 2015 roku przed pałacem Schaffgotschów w Cieplicach odbył się tradycyjny, już XV Cieplicki...
------------------- więcej

 

 

Cieplice na Mapie

Secured by Siteground Web Hosting

 

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl Cieplice Cieplice "Noc Muzeów” w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy