„Szaleństwo we dwoje”- mocne otwarcie sezonu teatralnego 2015/2016 w ZTA
Wpisał rylit   
Niedziela, 04. Październik 2015 18:02


Ambitnie rozpoczął się nowy sezon teatralny w Zdrojowym Teatrze Animacji. Reżyser, aktor, współzałożyciel Teatru Cinema znany z wielu niebanalnych projektów teatralnych, baletowych i muzycznych Tadeusz Rybicki wziął na warsztat adaptację dramatu Eugene Ionesco francuskiego dramaturga „Szaleństwo we dwoje”.
Teatr Ionesco charakteryzujący się groteskowymi, marionetkowymi postaciami poruszającymi się w rzeczywistości pełnej strachu i grozy, przedstawianymi w banalnych sytuacjach, przeradzających się w chwile grozy stał się doskonałym materiałem twórczym dla całego zespołu realizującego spektakl.  Reżyser- Tadeusz Rybicki, scenograf-Stanisław Szumski, muzyk –Mateusz Rybicki, ruch sceniczny –Anna Krych to czwórka ludzi teatru pracujących już wcześniej ze sobą, która przy współudziale reżysera oświetlenia- Barego i animatora multimedialnego- Pawła Jeleńskiego, wykorzystując zdolności aktorskie Doroty Bąblińskiej- Korczyckiej, Lidii Lisowicz, Sylwestra Kupera, Rafała Ksiądzyny, Jacka Maksymowicza i Sławomira Mozolewskiego stworzyła groteskową wizję dwójki kochanków toczących banalny spór między innymi o to, czy żółw i ślimak należą do jednego gatunku, kiedy w koło toczy się konflikt zbrojny, giną ludzie lub są represjonowani, walą się domy. Dla podkreślenia tego absurdu kochankowie są przedstawieni pod wyimaginowanymi postaciami ślimaka i żółwia żyjących w swoim świecie, kiedy w sytuacjach zagrożenia chowają się w swoich skorupach. Aktorzy grający role kochanków: Lidia Lisowicz i
Sławomir Mozolewski prezentują na scenie doskonały dialog aktorski, co nie umniejsza znaczenia ról pozostałej czwórki aktorskiej, której reżyser powierzył wyjątkowo energetyczne role.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych i nie jest z gatunku lekkich rozrywkowych produkcji uzdrowiskowych. Kierowany jest również do młodzieży gimnazjalnej i licealnej wyrobionej teatralnie.
„Szaleństwo we dwoje” Eugene Ionesco dramaturga francuskiego, współtwórcy teatru groteski, to jedna z częściej adaptowanych sztuk tego autora w zawodowych jak i amatorskich teatrach w Polsce. Śledząc historie tych adaptacji możemy stwierdzić, że różnią się one znacznie między sobą. Która jest najciekawsza? Trudno powiedzieć. Aby się przekonać jak tym rankingu wypada jeleniogórski spektakl, trzeba je po prostu zobaczyć. O terminie kolejnych przedstawień można się dowiedzieć z jeleniogórskich mediów i na stronie Zdrojowego Teatru Animacji.  Zapraszamy.

rylit

 

 

Witam Wszystkich Ciepliczan oraz Miłośników Cieplic. Bardzo się cieszę mogąc zaprosić Państwo do wspólnego Serwisu Naszych Cieplic. Mam nadzieję, że zaciekawimy Państwa i nie zmarnujemy Waszego czasu. Wspólnie możemy rzetelnie i dokładnie informować o Planach i Przyszłych Wydarzeniach związanych z Naszą Przepiękną Dzielnicą Cieplice. Serdecznie zapraszam w imieniu Wszystkich Ciepliczan i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - Administrator Serwisu.

www.miłośnicy.cieplic.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
piątek, 21 czerwiec 2019
Twoja wyszukiwarka

Na Skróty
article thumbnailPROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu „Kocham...
------------------- więcej

article thumbnailKonkurs "Kocham Cieplice"

Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic” zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów...
------------------- więcej

 

 

Cieplice na Mapie

Secured by Siteground Web Hosting

 

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl Cieplice Cieplice „Szaleństwo we dwoje”- mocne otwarcie sezonu teatralnego 2015/2016 w ZTA

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy