Nowa Zelandia kraj niezwykły” kolejna wystawa fotografii Janiny Peikert
Wpisał Literacki Ryszard   
Piątek, 11. Maj 2012 06:12

<

Wystawa fotografii  w Muzeum Przyrodniczym  w Jeleniej Górze „Nowa Zelandia” kraj niezwykły to już 14 wystawa Janiny Peikert założycielki i szefowej Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z zamiłowania podróżniczki nie rozstającej się w czasie swoich podróży z aparatem fotograficznym.

Pani Janina  jest zapaloną podróżniczką. Była już w 50 krajach, na sześciu kontynentach. Ze swoich wojaży przywozi wiele fotografii. Niektóre z nich zaprezentowała nam na swoich poprzednich wystawach. Jak sama pisze w katalogu obecnej wystawy, dopiero pobyt w Nowej Zelandii  pozwolił jej zmienić swoje dotychczasowe spojrzenie na ten kraj ,leżący dokładnie po drugiej stronie kuli ziemskiej. Autorka utrwaliła jego piękno na wielu fotografiach, z których kilkadziesiąt możemy oglądać na wystawie.

 

 

Wernisaż  wystawy odbył się w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze w środę 9 maja 2012r. o godzinie 17:30. Niewielkie pomieszczenia muzeum w tym dniu pękały dosłownie w szwach, bowiem na wernisaż Pani Janiny przybyło bardzo wielu gości. Nie zawiedli jak zwykle słuchacze KUTW. Obecni byli też przyjaciele autorki i członkowie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego członkiem Janina Peikert jest od 2007r i miłośnicy fotografii podróżniczej. Swoją obecnością zaszczyciła wystawę Kanclerz Karkonoskiej Państwowej Wyższej Szkoły w Jeleniej Górze Grażyna Malczuk. Wystawę otworzył Stanisław Firszt, dyrektor muzeum, który nakreślił krótko sylwetkę fotograficzki a następnie zaprosił wszystkich do oglądania wystawy.

Przy szklaneczce soku długo jeszcze podziwiano wspaniałe fotografie z Nowej Zelandii oraz dyskutowano o nich i tym pięknym kraju

Dzięki takim wystawom oraz co tygodniowych prelekcjom organizowanym przez jeleniogórskie muzeum możemy wędrować nie ruszając się z miejsca po odległych i ciekawych zakątkach świata.

Gratulujemy i czekamy na jeszcze.

rylit

 

 

Witam Wszystkich Ciepliczan oraz Miłośników Cieplic. Bardzo się cieszę mogąc zaprosić Państwo do wspólnego Serwisu Naszych Cieplic. Mam nadzieję, że zaciekawimy Państwa i nie zmarnujemy Waszego czasu. Wspólnie możemy rzetelnie i dokładnie informować o Planach i Przyszłych Wydarzeniach związanych z Naszą Przepiękną Dzielnicą Cieplice. Serdecznie zapraszam w imieniu Wszystkich Ciepliczan i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - Administrator Serwisu.

www.miłośnicy.cieplic.pl

 

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
piątek, 21 czerwiec 2019
Twoja wyszukiwarka

Na Skróty
article thumbnailPROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu „Kocham...
------------------- więcej

article thumbnailKonkurs "Kocham Cieplice"

Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic” zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów...
------------------- więcej

 

 

Cieplice na Mapie

Secured by Siteground Web Hosting

 

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl Cieplice Cieplice Nowa Zelandia kraj niezwykły” kolejna wystawa fotografii Janiny Peikert

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy