XII Ekumeniczny Opłatek Cieplicki
Wpisał rylit   
Niedziela, 16. Grudzień 2012 08:37

 


Jak zwykle organizowany od lat Ekumeniczny Opłatek Cieplicki miał podniosły i rodzinny charakter. Pozwolił on przed zbliżającymi się świętami członkom pięciu parafii znajdujących się w Cieplicach na pojednanie się, wspólną modlitwę oraz podzielenie się opłatkiem tak jak nakazuje chrześcijańska tradycja.
Zgodnie z przyjętą już tradycją co roku Opłatek Cieplicki organizowany jest w innej parafii. W tym roku odbył on się w Kościele Parafii pod wezwaniem
św. Jana Chrzciciela w sobotę 15 grudnia 2012 r. Już o paru lat organizację tej ważnej uroczystości przejęło na siebie Stowarzyszenie „Milo śnicy Cieplic”.


O godzinie 14 :30 wszystko było zapięte na ostatni guzik. Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci z cieplicach przedszkoli.
Wszystkich przybyłych gości przywitała Agnieszka Dojs i zapowiedziała część artystyczną, w której wystąpili ciepliccy artyści.
Koncert rozpoczął się od wykonania Ave Maria przez Katarzynę Białkowską. Następnie wystąpili wykonawcy z Cieplickiego Centrum Kultury,współorganizatora opłatka. Występ tej grupy rozpoczęła dyrektor tej placówki Ewelina Marciniak a później zaśpiewały jej podopieczne:Gosia Parzymies, Martynka i Oliwka Gasiulewicz, Kasia Skóra. Wspólne odśpiewanie kolędy zakończyło występ tej grupy. Nasępnie wystąpiły dwie panie z II LO im C.K. Norwida Martyna Dukowicz
i jej nauczycielka Elwira Kozak. Część artystyczną zakończyły dzieci ze świetlicy środowiskowej wiązanką kolęd.
Przed czytaniem Ewangelii życzenia złożyli przedstawiciele jeleniogórskich władz: Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, Poseł Zofia Czernow, Przedstawiciel Rady Miasta Józef Sarzyński oraz vice-przewodnicząca RJP Alicja Szklarska.
W czasie czytania Ewangelii przed ołtarzem byli obecni duchowni wszystkich cieplickich parafii:o Stefan Wojda Sch. P.- Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela,
ks. prałat Józef Stec- Parafii Matki Bożej Miłosierdzia, ks. Jan Belniak-
Kościół Polskokatolicki, ks. Bazyli Sawczuk -Parafia Prawosławna św.
Apostołów Piotra i Pawła, ks. Sebastian Kozieł- Parafia Ewangelicko- Augsburska
-Ewangelicki Kościół Zbawiciela. Po Słowie Bożym rozdano opłatek i zgromadzeni w kościele łamali się nim i składali sobie najserdeczniejsze życzenia, Po zakończeniu
głównych uroczystości obecni goście raczyli się przygotowanym poczęstunkiem wigilijnym na który składał się barszcz biały, barszcz czerwony z pasztecikami,ciasto drożdżowe, kawa herbata i owoce. Poczęstunek przygotowany został przez fundatorów z Cieplic: „Uzdrowisko Cieplice”
i Sanatorium MSWiA Agat”. Organizatorzy dziękują wszystkim ludziom dobrej woli którzy wspomogli organizację XII Ekumenicznego Cieplickiego Opłatka oraz wszystkim obecnym na uroczystości chcącym pojednania i pokoju przed tak ważnymi świętem jakimi jest Boże Narodzenie.
rylit

 

 

Witam Wszystkich Ciepliczan oraz Miłośników Cieplic. Bardzo się cieszę mogąc zaprosić Państwo do wspólnego Serwisu Naszych Cieplic. Mam nadzieję, że zaciekawimy Państwa i nie zmarnujemy Waszego czasu. Wspólnie możemy rzetelnie i dokładnie informować o Planach i Przyszłych Wydarzeniach związanych z Naszą Przepiękną Dzielnicą Cieplice. Serdecznie zapraszam w imieniu Wszystkich Ciepliczan i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - Administrator Serwisu.

www.miłośnicy.cieplic.pl

 

 

 

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
sobota, 19 październik 2019
Twoja wyszukiwarka

Na Skróty
 

 

Cieplice na Mapie

Secured by Siteground Web Hosting

 

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl Cieplice Cieplice XII Ekumeniczny Opłatek Cieplicki

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy