Protkół z zebrania SMC w dn. 30.09.2014r.
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Październik 2014 09:12

W dn. 30.09. 2014 odbyło się pierwsze po wakacjach zebranie Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic. Miało ono miejsce, jak zwykle, w siedzibie Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry- Liceum im. Norwida.

W spotkaniu tym uczestniczyło 12 osób ( lista obecności stanowi załącznik do Protokołu). Zebranie prowadziła pani Prezes Agnieszka Dojs zgodnie z przygotowanym porządkiem, do którego nikt nie wnosił zastrzeżeń. Na wstępie Prezes powitała wszystkich po okresie wakacyjnym, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż wszyscy członkowie są gotowi do pracy i  realizacji wcześniej wyznaczonych zadań przez Stowarzyszenie.

Następnie pani Dojs omówiła realizowany podczas wakacji projekt „ Galerii pod Chmurką”, który dotyczył w bieżącym roku zdjęć  znanych budynków, obiektów kultury i budynków sakralnych w Cieplicach w panoramie 360. Tradycyjnie wystawa miała miejsce na specjalnych banerach na Placu Piastowskim i miała charater ogólnodostępny. Spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Cieplic, jak i turystów i kuracjuszy. Niekonwencjonalnym rozwiązaniem było przedstawienie zdjęć w panoramie 360, co stanowiło niewątpliwą atrakcję wystawy, która zrealizowana została z dotacji Urzędu Miast oraz środków własnych Stowarzyszenia.

Podczas dyskusji pan Maciej Rusek podniósł kwestię tablicy informacyjnej, która w przeszłości była do dyspozycji Stowarzyszenia i znajdowała się na Placu Piastowskim. Aktualnie nie wiadomo , co się z nią stało, a mogłaby zostać wykorzystana przez SMC. Pan Rusek zobowiązał się dowiedzieć, gdzie się znajduje i w jakim jest stanie. W dalszej części pani Prezes zachęcała członków do umieszczania na stronie internetowej artykułów na temat Cieplic, znanych postaci z naszej dzielnicy i  wydarzeń, aby strona ta była aktywna, co świadczy o działalności Stowarzyszenia. Pani Prezes zaproponowała, aby spotkać się z Dyrekcją Liceum im.Norwida i przekonać młodzież zwłaszcza z klasy o profilu dziennikarskim do zamieszczania swoich tekstów, artykułów na stronie internetowej Stowarzyszenia. Byłoby to świetną promocją twórczości poszczególnych osób oraz stanowiłoby możliwość zainteresowania społeczności swoimi publikacjami. Pomysł ten spotkał się z aprobatą członków.

Osobami, które zobowiązały się do kontaktu w tej sprawie są pani Barbara Pawłowicz i Agnieszka Dojs. Kolejny punkt spotkania dotyczył  przekazania przez panią Prezes słodyczy dla dzieci z Przedszkola nr 14 w ramach podziękowań za udział w konkursie literacko- plastycznym organizowanym przez SMC „ Cieplice- miasto moje i moich rodziców”, gdyż dzieci nie uczestniczyły wcześniej w uroczystym rozdaniu nagród.

Osobą odpowiedzialną za przekazanie słodyczy został pan Jerzy Budziosz. Natomiast w ramach tego samego konkursu nagrodę dla Andżeliki Jakubowskiej z Domu Dziecka  „ Dąbrówka” zobowiązała się przekazać pani Anna Bałkowska. Dla Andżeliki została zakupiona dodatkowa nagroda, gdyż poprzedniej dziecko nie chciało przyjąć. Ważnym punktem zebrania była dyskusja na temat budżetu obywatelskiego Miasta Jeleniej Góry i wniosku złożonego przez SMC w ramach tego budżetu. Dotyczył on renowacji i ponownego ustawienia w Parku Zdrojowym pomnika Marysieńki Sobieskiej oraz ustawienia okolicznościowych głazów z tabliczkami informującymi o pobycie w Cieplicach sławnych ludzi.

Projekt ten spotkał się z bardzo dużym poparciem członków SMC oraz całego społeczeństwa- zebraliśmy ponad 900 podpisów akceptujących pomysł. Podczas zebrania członkowie zapoznali się dokładnie z projektem i kosztorysem opracowanym przez panią Danutę Duch- Mackaniec oraz aktualnym stanem prac nad wszystkimi wnioskami złożonymi w ramach budżetu obywatelskiego. Czekamy aktualnie na decyzje Komisji orzekającej w tej sprawie. Na koniec pani Prezes poinformowała o spotkaniu w Wydziale Kultury i Turystyki UM Jelenia Góra na temat realizacji koncertu w dn. 06.12. w Kościele Jana Chrzciciela w Cieplicach z udziałem pani Anny Patrys, który organizowny jest przez Wydział Kultury Miasta Jelenia Góra. W spotkaniu z ramienia SMC zobowiązała się uczestniczyć pani B.Pawłowicz.

 

Ostatnim punktem zebrania były informacje przekazane przez panią A.Bałkowską- przewodniczącą Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry,  na temat bieżących prac Rady , dotyczących zmiany organizacji ruchu w centrum Cieplic i na Placu Zdrojowym oraz spraw związanych z utrzymaniem czystości i porządku w Cieplicach.

Po dyskusji zebranie zostało zakończone, a termin kolejnego wyznaczono na ostatni wtorek października na godz. 18:00.

 

 

Sekretarz SMC- Piotr Baran- Dojs

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Anonimowy   |2014-10-02 16:31:27
Dzień dobry ,slodycze zostały przekazane przez Jurka Budziosza na ręce pani
Dr Przedszkola nr 14.Pani Dr dziękowała za pamięć.

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
piątek, 15 listopad 2019
Twoja wyszukiwarka

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy
Secured by Siteground Web Hosting